• VII Tyski maraton pływacki

W piątek 21 września 2007 r. o godzinie 19.00 na basenie MOSiR przy ul. Edukacji 9 odbył się VII Tyski Maraton Pływacki. W tym roku do przepłynięcia było 1500 m. W maratonie wystartowało 21 osób. Wśród kobiet wygrała Monika Marczak (Tychy) przed Martą Oracz (Bytom) i Patrycją Lampart (Tychy). Nalepszy wsród mężczyzn był Sebastian Filuś (Mysłowice), drugi Axel Asulian (Mysłowice), trzeci Tomek Kozioł (Tychy). Najstarszym uczestnikiem naszego maratonu był 57-letni Grzgorz Skalczyński z Katowic, który zajął 10 miejsce z czasem 25 minut 57 sekund. Zawodnicy startowali w seriach na czas, a najlepsi otrzymali puchary, dyplomy i nagrody. Wyniki w informacji dodatkowej.

• Letnie mistrzostwa Śląska w ratownictwie wodnym

3 czerwca 2007 r. w Rybniku odbyły się Letnie Mistrzostwa Śląska w ratownictwie wodnym. Zawody zakończyły się sukcesem Sandry Pietrzak z Katowic i Bartosza Bobera z Knurowa. W rywalizacji drużynowej wygrał Rybnik przed Knurowem i Katowicami. Nasza drużyna zajęła 4 miejsce. Najlepiej z naszych zawodnków wypadli Ela Wyrostek i Jacek Krakus, którzy zajęli 9 i 10 miejsce w wieloboju ratowniczym. Na uwagę zasługuje też wygrana po raz drugi z rzędu Pawła Iskry w wiosłowaniu łodzią ratowniczą.

• 750 kilometrów na 750-lecie Chorzowa

W dniach 18-20 maja 2007 r. na basenie Kompleksu Sportowego "HAJDUKI" w Chorzowie Batorym odbyła się sztafeta pływacka.
    Pływaliśmy od godziny 23:30 do 1:30, w tym czasie pokonaliśmy dystans 4800 m. Na koniec każdy z uczestników dostał pamiątkowy certyfikat za udział w tej imprezie oraz wpis do legitymacji ratowniczej.

więcej >>
  • Wybory 2007

28.04.2007 r. odbyło się Walne Zebranie Sprawozdawczo-Wyborcze Oddziału Rejonowego WOPR Tychy.

Prezesem wybrany został ponownie JACEK KRAKOWIAK!

• Zimowe mistrzostwa Śląska w ratownictwie wodnym

18 marca 2007 r. w Tychach odbyły się Zimowe Mistrzostwa Śląska w ratownictwie wodnym.
    Tytuły mistrzowskie zdobyli Sandra Pietrzak z Katowic i Robert Androsz z Rybnika. Drużynowo zwyciężyła ekipa z Rybnika przed Tychami i Knurowem. Indywidualnie z naszych ratowników najlepiej wypadli Ela Wyrostek i Tomasz Kozioł - piąte miejsca w wieloboju ratowniczym. W składzie naszej drużyny wystąpili ponad to: Agata Papierzyńska, Monika Misztela i Dagmara Drabik oraz Jacek Krakus, Łukasz Majchrzak, Artur Kmiecik, Maciek Jaworski i Igor Dziembor.